بلیط چارتر

مفهوم بلیط چارتر :

منظور از چارتر یعنی اجاره کردن به صورت دربست می باشد. بلیط چارتر را شرکت های تامین کننده پرواز یا اصطلاحا  چارتر کننده ها ارائه میدهند و خرید از طریق شرکت هواپیمایی مربوطه به صورت مستقیم امکان پذیر نمی باشد .

گاهی اوقات آژانس های مسافرتی صندلی هواپیما در مسیرهای پر رفت و آمد را به صورت کلی از ایرلاین خریداری میکنند تا هزینه کمتری در بر داشته و پس از آن نسبت به قیمت گذاری بلیط ها اقدام میکنند به همین دلیل قیمت این بلیت ها متغییر بوده و ممکن است در داخل هواپیما با مسافری روبه رو شوید که همان بلیط را با قیمت کمتر و یا بیشتری از شما خریداری نموده است .                                                                                                                                   سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما

چارتر کننده ها برای این که تمام بلیط هایشان به فروش برسد و صندلی هایشان خالی نماند قیمت ها را کاهش میدهند و این امر کاملا طبیعی است در صورتی که پرواز به حد نصاب نرسد هرچه به زمان پرواز نزدیک تر شویم این قیمت ها کاهش بیشتری دارند . البته در نظر داشته باشید ارزان بودن بلیط چارتری همیشگی نیست و اگر برعکس از یک پرواز تعداد محدودی صندلی خالی باقی مانده باشد به طبع قیمت آن پرواز نیز بالا خواهد رفت .

زمان خرید بلیط چارتری

چون قیمت بلیط چارتری  برای تمام سنین یکسان است (از 2 سال به بالا با همان نرخ بزرگسال محاسبه میشود ) بنابراین اگر قصد سفر به همراه کودک دلبندتان را دارید  شاید به صرفه باشد که بلیط چارتر نخرید و از بلیت سیستمی استفاده کنید ولی چنان چه تنها سفر میکنید یا همراهان شما بزرگسال هستند در این صورت خرید بلیت چارتر در اکثر مواقع به صرفه است .

در صورتی که بلیط چارتری تهیه کردید سعی کنید به موقع در فرودگاه حاضر شوید چون در صورتی که شما به هر دلیل از پروازتان استفاده نکنید و یا به پرواز نرسید در اکثر مواقع کنسلی شامل چاتری نمی شود . 

 

در ایام پر سفر سال ( High season ) به دنبال خرید پروازهای چارتری ارزان قیمت نباشید چون معمولا در این ایام قیمت بلیت چارتری معادل با قیمت بلیت سیستمی است و چه بسا گاهی گرانتر از بلیت سیستمی هم می شوند .

مزیت های بلیط چارتری :

 

  • بزرگترین مزیت بلیط چارتری قیمت آن است به همین خاطر شانس اینکه بتوانید در ایام کم سفر ( Low Season ) بلیط ارزان تری بخرید بیشتر است.
  •  تغییر و یا اصلاح نام ( Change  Name ) و اصلاح کد ملی و یا شماره پاسپورت( change passport ) و  تغییر تاریخ پرواز ( Change Date ) در سیستم برخی چارترکنندگان با پرداخت درصدی جریمه و یا مابه تفاوت  امکان پذیر می باشد . گاهی پیش می آید که شما در هنگام تایپ، قسمتی از نام ویا کد ملی را اشتباه ثبت کنید این اتفاق در اکثر پرواز های چارتری قابل اصلاح است اما در بلیط های سیستمی امکان اصلاح  وجود ندارد.

  •                                                                                      تیم ایر سامانه رزرواسیون بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.